V úterý 15.1. přišly do knihovny předškoláci. Pokračujeme v brněnských pověstech, tentokrát se děti dozvěděly něco o propasti Macocha a o tom, jak vzniklo její jméno. Na síti v knihovně přibyly obrázky Martina a macechy.

Dnes v úterý 22.1. dorazila do knihovny druhá skupina předškoláků a opět se děti dozvěděly, tak jako jejich předchůdci, o macoše, o tom jak pověst vznikla. Děti pak malovaly výjevy, na které se můžete podívat buď v knihovně, nebo ve fotogalerii.

Výsledek obrázku pro macocha

Ve středu zavítala do knihovny družina, prvňáci a druháci. Jsem ráda, že jsme navázali na tradici, kdy děti chodily jako předškoláci každý měsíc. Jakmile přejdou do školy, už bohužel na knihovnu není čas, takže aspoň tímto způsobem děti zůstanou s knihovnou v kontaktu.

Na úvod jsme shlédli krátký šot" Knihy nekoušou", pak jsme začali na pokračování číst knihu "Spolkla mně knihovna", první kapitolu. Jak to dál dopadne se děti dozví za měsíc, kdy opět přijdou.

Následně si děti prohlížely knihy a paní učitelky si vybraly do družiny četbu, kterou budou dětem číst.

Foto ve fotogalerii.

 

Ve čtvrtek 7.2. 2019 proběhly 2 akce.

Ve škole se uskutečnila beseda se spisovatelkou Michaelou  Fišarovou a byla úžasná. Spolu s ní vystupoval i pan Reil, který jezdí s ní. Střídavě dětem četli a vyprávěli. Děti beseda velmi zaujala, oba dva ji totiž pojali velmi zábavnou formou. První beseda byla pro 1.-3. třídu, další pro 4. a 5. třídu.

 

Ve čtvrtek taky začal kurz trénování paměti pro naše seniorky. Vede ho pan Zdeněk Gloz z Ratíškovic, celkem absolovují 10 lekcí.

Dnes, 19.2. proběhly 2 akce.

V 8 hodin ráno ve škole se čtvrťáky knihovnická hodina. děti se seznámily s online katalogem a webovými stránkami. Donesla jsem jim nové knihy ze kterých si pak vybraly. Za 6 týdnů ji přinesou do knihovny a budeme o nich diskutovat.

 

V 9 hodin pak přišli předškoláci a pokračovali jsme v brněnských pověstech, tentokrát to byl příběh o zkamenělém stádu.

 

Na fotky se můžete opět podívat ve fotogalerii.

26.2. se odehrál obdobný scénář jako před týdnem.

Tentokrát proběhla knihovnická hodina v páté třídě a pak do knihovny přišli předškoláci na brněnské pověsti.

Fota ve fotogalerii.

Dnes, 6.3. navštívila knihovnu opět družina. Děti si přinesly papírové knihy, které vytvořily, dostaly do nich razítko knihovny. Podívaly se, jak se obalují knihy, jak se svařují, jak se načítají a odčítají knihy ve výpůjčním protokolu a i si to sami zkusily. přečetli jsme si druhou kapitolu z knihy Spolkla mně knihovna, za měsíc se děti dočkají pokračování.

Dnes v úterý 2.4. a ve středu 3.4. přišli předškoláci a pokračovali jsme v brněnských pověstech, tentokrát O perkmonovi. Děti pak vyráběly zlaťáky z papíru, které jsem nalepila na hrnec a přidala k papírovému perkmonovi, opět nám visí na síti v knihovně.

Ve středu 3.4 navštívila knihovnu družina ve složení dětí z druhé a třetí třídy. Čteme z knihy "Spolkla mně knihovna". Pak jsem je seznámila s webovými stránkami naší knihovny, ukázala online katalog, fotogalerii  a upzornila je na další, pro ně důležité odkazy na našem webu. Děti si pak půjčily knihy, které si odnesly domů. Foto v galerii.

V úterý 9.4. proběhla ve čtvrté třídě beseda na téma sociální sítě, internet a kyberšikana. Děti se seznámily s tím, co je může v kyberprostoru potkat, zjistily, že nevíte kdo sedí na druhé straně monitoru, dostaly vytisknutý papír -desatero bezpečného internetu,shlédly nějaké videa včetně kyberšikany a pak následovala diskuse.

Výsledek obrázku pro bezpečnost na internetu