9. ledna přišla do knihovny 4. třída s paní učitelkou Nesvadbovou.

Povídali jsme si o Astrid Lindgrenové. Beseda byla téměř totožná se třetí třídou v prosinci minulého roku, ale jelikož děti už mají načtené Děti z Bullerbynu, vypracovávaly jednoduchý kvíz místo vyprávění o knize " Já chci taky do školy". Ale i ony si udělaly na konci besedy vánočního skřítka, kterého si odnesly domů. Na fotky se podívejte ve fotogalerii.

 

 

V úterý 6.3. přišla do knihovny školka s paní učitelkou Nesvadbovou a pokračovali jsme v besedách o lidském těle. 

Tentokrát jsme se zaměřili na růst a vývoj člověka od narození. Řekli jsme si o jednotlivých fázích, kterými člověk prochází, děti předváděly batole, plazící se po zemi, pak lozily po čtyřech a předváděly, jak se batolata učí chodit. Podívali jsme se na dvě videa, na malého kojence a dvě batolátka, které mezi sebou komunikují. Moc se jim to líbilo. Řekli jsme si o předškolácích, školácích / děti si zahrály na prvňáků a psaly " vlaštovky na drátě", povykládali jsme si o dospělosti a stáří.
Pak ve skupině skládali obrázky od nejmladšího po nejstaršího člověka a měli je seskládat a dále zařazovali podle jednotlivých životních etap, co do které patří, např. kojenec - flaška na mléko a dudlík.
Do školky si odnesli vystřihovánku mimina a zavinovačky.
Foto viz fotogalerie 2018.
Výsledek obrázku pro batolatko kreslene

30.1. přišla do knihovny druhá skupina předškoláků a poslechla si besedu na téma lidské smysly.

Půběh besedy byl totožný s první skupinou.

V úterý 13.3. přišla do knihovny školka s paní učitelkou Drejčkovou a Flajžíkovou.

Stejně jako s první skupinou před týdnem, jsme i tentokrát probírali vývoj člověka od narození. Nejvíce se děti pobavily, když jsme se dívali na video Mission Imbossible Baby Escapes.
Děti opět plnily úkoly a úplně nakonec si vyrobily miminko v zavinovačce.
WP_20180313_002.mp4 (6055901)    -   zde vidíte krátké video, jak děti předvádějí převalujících se kojenců.
 
 
 

V úterý 17.4. proběhla v přísálí KD přednáška na téma „Jak posílit imunitu a nastartovat přirozený proces samouzdravení“.

Přednášeli manželé Vachůnovi. Mluvili o prostředku laktoferin, který je součástí colostra, prvního mateřského mléka a jeho blahodárnému působení na lidský organismus.